از انواع قهوه استارباکس چه می دانید؟

Saturday، ۱۹ Shahrivar ۱۴۰۱

امروزه قهوه به یک نوشیدنی پرطرف‌دار تبدیل شده و افراد زیادی به نوشیدن روزانه آن عادت کرده‌اند. علاوه بر چای، در تمام مکان‌ها، معمولاً قهوه هم سرو می­شود و قابل سفارش است. نوشیدن قهوه می‌تواند فواید زیادی داشته باشد، اگرچه مضراتی را هم به آن نسبت می‌دهند که بسیاری از آن‌ها صحیح نیستند.

مصرف قهوه تبدیل به بخش جدانشدنی زندگی بسیاری از افراد شده است؛ بنابراین آشنایی با انواع قهوه اهمیت دارد. استارباکس که یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید قهوه است، انواع متنوعی از قهوه وارد بازار می‌کند که هرکدام علاقه‌مندان و طرف‌داران خود را دارد. زمانی که اولین فروشگاه استارباکس افتتاح شد، هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد به چنین موفقیتی برسد. اما امروزه یکی از مشهورترین برندهای جهانی است.

این شرکت با 2500 شعبه در بیش از چهل کشور در سراسر دنیا، موفقیت‌ها و دستاوردهای چشمگیری کسب کرده است. بخش مهمی از موفقیت‌های این کمپانی به دلیل کیفیت بالا و طعم فوق‌العاده قهوه ­ها و محصولات آن است. استارباکس انواع مختلفی از قهوه تولید می‌کند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

انواع قهوه استارباکس باتوجه‌به مشخصات و طعمی که دارد برای سلیقه‌های متفاوت مناسب است. این شرکت در تولید محصولات خود، نظرات و علایق مختلف را درنظر گرفته و تقریباً می‌توان گفت برای هر ذائقه‌ای یک قهوه مناسب از برند استارباکس می‌توان پیدا کرد. دوستداران قهوه، با کیفیت استارباکس آشنایی دارند و احتمالاً از طرف‌داران این برند هستند. آشنایی با انواع قهوه استارباکس می‌تواند به شما در انتخاب قهوه موردعلاقه‌تان کمک کند. ویژگی­­ ها و خصوصیات مدل­های مختلف قهوه استارباکس موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته­ایم. با ما همراه باشید تا با قهوه‌های خوش طعم این کمپانی آشنا شوید.

با انواع قهوه استارباکس آشنا شوید

آیا با انواع قهوه استارباکس آشنایی دارید؟ ویژگی‌های هرکدام چیست؟ شاید تابه‌حال این قهوه را امتحان نکرده باشید، اما آشنایی با انواع آن می‌تواند باعث شود راحت‌تر تصمیم بگیرید و این قهوه را برای اولین‌بار با طعمی مناسب ذائقه‌تان تهیه کنید. استارباکس به‌عنوان یک کمپانی بسیار بزرگ و وسیع، با بسته‌بندی‌ها جذاب و عطر و طعم فوق‌العاده قهوه، مردم را به مصرف این نوشیدنی ترغیب می‌کند. این شرکت محصولات مختلفی تولید می‌کند. حتی ساندویچ‌های استارباکس هم طرف‌دار دارند اما فعالیت تخصصی آن در زمینه قهوه است.

شرکت استارباکس برای تبلیغ هرچه بیشتر محصولاتش و جاانداختن عادت نوشیدن قهوه در بین مردم از روش‌های مختلفی استفاده کرده است. برگزاری چالش‌های جالب در بین مردم عادی یکی از روش­هایی ای است که استارباکس استفاده می‌کرد. مثلاً زمانی که قهوه فوری را تولید کرد برای تبلیغ آن از چالش تشخیص قهوه فوری از قهوه دمی استفاده کرد. در این چالش دو فنجان، یکی قهوه دمی و یکی قهوه فوری را به مردم می‌داد و از آن‌ها می‌خواست تنها با دیدن آن­ها، این دو نوع قهوه را از هم تشخیص دهند. بیشتر افراد فقط با چشیدن قهوه موفق می‌شدند قهوه فوری را تشخیص دهند. اگرچه عده‌ای معتقدند عرضه قهوه فوری باعث کاهش فروش استارباکس شد، اما حقیقت این است که روش‌های تبلیغاتی جذاب و ارائه محصولات جدید باعث جلب‌توجه افراد زیادی شد و مشتریان بیشتری کسب کرد.

استارباکس با تنوع بالا در محصولات، می‌تواند نظر هر فردی را جلب کند. در زمینه قهوه، طعم‌های مختلفی تولید کرده که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. در ادامه انواع قهوه استارباکس و مشخصات مهم و کلیدی آن‌ها که در تصمیم‌گیری و آشنایی بیشتر به شما کمک می‌کند، معرفی شده است.

بهترین ترکیب در بین انواع قهوه استارباکس کدام است؟

در بین انواع قهوه استارباکس، قهوه سوماترا (Starbucks Sumatra) با دانه‌های کامل و رست تیره، بهترین و بی‌نظیرترین ترکیب را دارد. سوماترا در واقع نام یک منطقه در اندونزی است. در این منطقه قهوه معروف اندونزی و قهوه‌های فوق‌العاده باکیفیت دیگر تولید می‌شود. قهوه استارباکس با ویژگی‌هایی که دارد شباهت زیادی به قهوه اندونزی داشته و ازاین‌رو با نام قهوه سوماترا معروف شده است.

این قهوه طعم بسیار قوی و رنگی پررنگ داشته و با اسیدیته پایین تولید می‌شود. از رایحه خاک و عطرهای گیاهی در آن استفاده شده و طعم آن ماندگاری زیادی دارد. این قهوه با رست تیره، طعم تندی پیدا کرده و به طعم قهوه سوماترای اصل اندونزی نزدیک است. رست تیره قهوه سوماترا، با طعمی قوی، تند و یکنواخت، طرف‌داران زیادی دارد و یک فنجان از قهوه سوماترا استارباکس برای هر فردی که عاشق قهوه باشد، تجربه‌ای به‌یادماندنی می‌سازد.

نوشیدن این قهوه لذتی وصف نشدنی دارد و می‌توان بدون اغراق لقب بهترین ترکیب استارباکس را به قهوه سوماترا اختصاص داد. این قهوه جزو پرفروش‌ترین و اصلی‌ترین محصولات شرکت استارباکس است و چهار دهه از تولید آن می‌گذرد. از دانه‌های این قهوه می‌توان برای درست‌کردن قهوه‌های فرانسه و اسپرسو استفاده کرد. قهوه سوماترا دربسته‌های 250 گرمی عرضه می‌شود.

عطرهای گیاهی و رایحه خاک، اولین چیزی است که با نوشیدن این قهوه متوجه آن می‌شوید. از ویژگی‌های مهم و شاخص قهوه سوماترا استارباکس می‌توان به ترکیب 100 درصد عربیکا اشاره کرد؛ بنابراین میزان کافئین این قهوه زیاد است و برای افرادی که قهوه بدون کافئین یا با کافئین کم ‌مصرف می‌کنند، گزینه مناسبی نیست. رست تیره و اسیدیته بسیار کم از دیگر ویژگی‌های این قهوه است. استفاده از طعم‌های قوی با رایحه گیاهی باعث تمایز قهوه­های استارباکس از سایر برندها شده است.

انواع قهوه استارباکس و کشف طعم­های جدید

از دیگر انواع قهوه استارباکس که طعم متفاوت و جدیدتری دارد، قهوه کومودو (KOMODO DRAGON) است. این قهوه طعم آتشین و بسیار تندی دارد و برای افرادی که عاشق کشف مزه‌های جدید هستند گزینه مناسبی است. علت انتخاب کلمه اژدها در نام این نوع قهوه نیز به دلیل آتشین بودن آن است. این نوع قهوه برای تهیه اسپرسو و فرانسه مناسب است. علاوه بر این، از این مدل می‌توان برای تهیه سایر اعضای خانواده اسپرسو و تمام قهوه‌هایی که بر پایه اسپرسو هستند، مانند کاپوچینو و امریکانو استفاده کرد.

ترکیب قهوه کومودو استارباکس و طعم تند و آتشین آن باعث شده برای افرادی که به نوشیدن قهوه‌های سنگین عادت دارند، انتخاب خوبی باشد. اگر قصد دارید برای اولین‌بار قهوه استارباکس را امتحان کنید، این مدل را فراموش کنید. زیرا طعم قوی و سنگین آن مناسب هر ذائقه‌ای نیست و ممکن است نظر شما را جلب نکند. بهتر است از مدل‌های دیگر شروع کرده و بعد از مدتی برای تجربه‌ای جدید و متفاوت سراغ قهوه کومودو بروید.

باتوجه‌به قهوه کومودو می‌توانیم به استراتژی فروش استارباکس در زمینه نام‌گذاری و بسته‌بندی‌های جذاب استارباکس پی ببریم. انتخاب چنین نامی که متناسب با ویژگی‌های قهوه بوده و طعم آتشین آن را تداعی می‌کند، بسیار هوشمندانه است. برای بسته‌بندی این قهوه هم از طرح‌های جذابی استفاده شده که در میزان فروش آن مؤثر است.

از ویژگی‌های مهم و اصلی این مدل قهوه می‌توان به طعم متفاوت، تند، سنگین و آتشین آن، دانه‌های روغنی مناسب برای تهیه اسپرسو، استفاده از رایحه‌های گیاهی و عطر خاک، رست تیره، دانه‌های 100 درصد عربیکا و طعمی غنی اشاره کرد. این نوع قهوه از کشور اندونزی تهیه شده و یکی از اصیل‌ترین، متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین انواع قهوه محسوب می‌شود.

از اعماق اقیانوس آرام تا تولید انواع قهوه استارباکس!

برای تهیه انواع قهوه استارباکس دستورالعمل‌های متفاوتی وجود دارد. دراین‌بین طرز تهیه قهوه پیک پلیس (PIKE PLACE) بسیار جالب است. برای تهیه این مدل قهوه از تلفیق دانه‌های قهوه اقیانوس آرام و آمریکای لاتین استفاده می‌شود. این نوع قهوه با رست متوسط برای تهیه اسپرسو و قهوه‌هایی بر پایه اسپرسو مناسب است. دانه‌های این مدل قهوه کاملاً روغنی است. ترکیب دانه‌های اقیانوس آرام و آمریکای لاتین طعمی متفاوت و متعادل به این قهوه بخشیده و باعث شده مورد­توجه افراد زیادی قرار­بگیرد.

از طعم‌های مختلفی مثل آجیل و کاکائو در این قهوه استفاده شده است. این مدل قهوه برای افرادی که به طعم‌های متعادل و متوسط علاقه دارند، مناسب است. از ویژگی‌های اصلی و مهم در این محصول می‌توان به طعم متعادل، دانه‌های 100 درصد عربیکا، ترکیب دانه‌های اقیانوس آرام و آمریکای لاتین، دانه‌های کاملاً روغنی و مناسب برای تهیه اسپرسو و طعم‌های قوی با طعم و مزه کاکائو و آجیل اشاره کرد. طعم متعادل و ملایم این نوع قهوه وجه تمایز آن با سایر مدل¬ها محسوب می­شود. قهوه پیک پلیس استارباکس از محصولات پرفروش و معروف این شرکت است.

طعمی غنی با رایحه شکلات

یکی دیگر از انواع قهوه استارباکس، قهوه ورونا (Starbucks Caffe Verona) است. این قهوه دارای اسیدیته کم و دارای رنگی پررنگ بوده و از طعمی غنی برخوردار است. ورونا با رست تیره از دانه‌های 100 درصد عربیکا تشکیل شده و برخلاف تصور بسیاری از مردم، طعم آن تلخ نیست. برخی از مردم فکر می‌کنند که وجود دانه‌های عربیکا در قهوه های استارباکس باعث تلخ شدن طعم آن می شود. اما این تصور غلط است. با اینکه از دانه های عربیکا در تمام مدلهای قهوه استارباکس استفاده می شود اما دانه های عربیکا برخلاف روبوستا تلخ نیستند.

در ترکیب این نوع قهوه از رایحه شکلات استفاده شده است. این موضوع باعث شده علاقه‌مندان زیادی داشته باشد. زیرا شکلات طعم دلچسبی به این قهوه بخشیده و آن را به یک ترکیب پرفروش و فوق‌العاده تبدیل کرده است. این نوع قهوه برای افرادی که تابه‌حال قهوه ننوشیده‌اند، توصیه می‌شود. بدون شک با امتحان کردن قهوه ورونا شما هم عاشق این نوشیدنی و محصولات شرکت استارباکس می‌شوید. از ویژگی‌های اصلی این مدل قهوه می‌توان به دانه‌های کاملاً روغنی، رست تیره و اسیدیته کم، دانه‌های 100 درصد عربیکا و تهیه شده از آمریکای لاتین اشاره کرد.

تنوع زیاد در انواع قهوه استارباکس

علاوه بر مواردی که در بخش‌های قبل به آن‌ها اشاره شد، مدل‌های دیگری از قهوه استارباکس وجود دارد. از سایر مدل‌های قهوه استارباکس می‌توان به STURBUCKS HOUSE BLEND اشاره کرد. این ترکیب، از دانه‌های 100 درصد عربیکا و بدون هیچ‌گونه تلخی تهیه شده و به‌عنوان نوشیدنی صبحگاهی قابل مصرف است. این نوع قهوه برای دستگاه‌های اتوماتیک اسپرسو ایده‌آل بوده و طعم آن غنی از نت‌های آجیل و شکلات است.

از دیگر مدل‌های قهوه استارباکس کوپلانی (STURBUCKS KOPELANI) است که دانه‌های آن از منطقه KONA، آمریکای لاتین و آفریقای شرقی تهیه می‌شوند. این مدل دارای رست تیره و طعمی قوی است و برای افرادی که طعم تلخ قهوه را دوست دارند، مناسب است. این مدل قهوه رایحه‌ای شیرین و کاراملی داشته و از مدل‌های قوی و تند قهوه محسوب می‌شود.

قهوه وراندا (STURBUCKS VERANDA) یکی دیگر از انواع قهوه استارباکس است که طعمی سبک و متعادل دارد. برای افرادی که معده حساسی دارند و با هر مدل قهوه‌ای سازگاری ندارند، مناسب است. از دانه‌های 100 درصد عربیکا در ساخت این قهوه استفاده شده و برای دستگاه‌های اسپرسو قابل‌استفاده است. دانه‌های وراندا نسبتاً روغنی هستند و طعمی سبک و ملایم دارند.

قهوه فرانسه هم یکی از مدل­های قهوه استارباکس است. طعم و مزه قوی و بدون تلخی از ویژگی­های اصلی این قهوه است. قهوه فرانسه استارباکس دارای رست بسیار تیره بوده و دانه­های آن بسیار روغنی است. این قهوه محصول مزارع آمریکای لاتین است و طعمی سبک با اسیدیته کم دارد.

آخرین نوع قهوه استارباکس که به آن اشاره می‌کنیم، قهوه گواتمالا آنتیگوا STURBUCKS GUATEMALA ANTIGUA است. این قهوه دارای رست متوسط با طعمی ملایم و لطیف بوده و رایحه کاکائو و ادویه دارد. دانه‌های آن همانند وراندا نسبتاً روغنی است و برای ترکیب با انواع شیر و شربت و خامه مناسب می‌باشد.